"Słabość, jest siłą w nas..."

Wiersze


" Dzien Kobiet"

 

Dziś małe i duże kobiety swoje Święto mają o wszystkich bez wyjątku Panowie pamiętają. Zapytacie dlaczego bo bardzo je kochają. Nie ważny jaki to prezent liczy się bowiem gest jakiś przyjemniejszy ten dzień dla każdej z " Nas" dziś jest. Dla jednej czekoladki dla innej znów kwiatki nieważne czy są dla mamy czy też dla sąsiadki. Pamiętajcie o nas Panowie rok cały bez was ten Świat nie był by wspaniały. Wspierajcie Nas ciepłym słowem bo kobieta jest na tym świecie delikatnym aniołem .Bądźcie przy kobiecie gdy się denerwuje a także wtedy gdy się źle poczuje. Gdy bywa uparta i Gdy się buntuje. Ona na barkach ma dom i się nim zajmuje...

"Dla Tesi suni"

Mała grubiutka kluseczko. Pogodna ciułałeczko. Twe serce bić przestało a tak bardzo nas kochało. Nie wiemy czemu tak się stało to najbardziej zabolało. Teraz biegasz po psim niebie a nam smuto jest bez ciebie  . Czy tam masz łąki zielone i czy merdasz tam ogonem ? Czekaj tam na nas kochana by znów wskoczyć na kolana. Dziadek Romek jest tam z Tobą inne nasze psy pomogą. Byś nie czuła się tam sama zagubiona niekochana. Może i trochę przytyłaś bo jeść bardzo też lubiłaś. Teraz Mela jest bez ciebie ale zrób jej miejsce w niebie. Kiedyś razem się spotkacie i po psiemu pogadacie.
Już nie cierpisz bądź szczęśliwa w naszych sercach wiecznie żywa.

 

" Miłości dziś szukamy "

Miłości szukamy dziś przez Facebooka na dłuższa metę to się nie uda.Znaleźć dobrego nie lada sztuka , gdy ktoś co chwilę wiadomość stuka. Znajomości szukamy zaś na Tinderze lecz w coś takiego ja już nie wierzę.Przyjaźń sprawdzona jest warta wszystko , nie ważne czy Przyjaciel daleko czy blisko.Widzimy Jego uśmiech na twarzy nawet gdy coś złego się nam przydarzy. Pomoże wysłucha i ciepłe słowa szepnie do ucha. Nie ważna ilość jest ludzi lecz jakość nigdy nie stawiam na byle jakość. Niech będzie jeden ale prawdziwy szczery do bólu nigdy fałszywy.By kiedy umrę świeczkę zapalił i by prostu nigdy nie zranił.By odczuł brak mój i tęsknotę by zaopiekował się też moim kotem.Czas biegnie szybciej niż się wydaje. Dobro i Miłość po nas zostaje... Każdy ma tyle ile innym daje...

 

" Smutno mi ,że Świat "

Smutno mi ,że Świat jest taki zły...

Czy to wszystko się śni lub wydaje mi ?

Milość jest cierpliwa dlaczego umarła i jest nieżywa?

Co się z Nami stało Dobro gdzieś się schowało a ludzkie szczescie na strzępy porwało.

Teraz Człowiekowi wszystkiego jest zawsze zbyt mało...

Nie pieniądz jest ważny lecz życie i zdrowie.

Ten kto je stracił o tym się dowie.  Bedak , senator a nawet posłowie.

Szanujmy swoje i najbliższych zdrowie. Życie jest kruche niczym tafla  lodu o tym nie myślimy  za lat swoich mlodu.

 

 

" Dlaczego wrogiem jest Brat dla " Brata"

 
Dlaczego wrogiem jest Brat dla Brata ?
Powoli już nie pojmuje  Świata.
Dlaczego wbija nóż  prosto w serce ?
Nikt dziś Pokoju na Świecie nie chce.
Ile na Świecie dzieci bez taty , każdy przeżywa swoje dramaty.
Tyle jest pytań bez odpowiedzi czym zawiniły te biedne dzieci ?
Dziś  fala hejtu zewsząd zalewa agresja przemoc w sercach dojrzewa.
Jedni nie lubią Jurka Owsiaka choć on naprawdę dzieciom pomaga.
Sprzęt dla szpitali ludzi zakupił chyba się Polak w hejcie zagubił.
Gdzie się podziały dziś ludzkie Cnoty ? być dobrym człowiekiem nie masz ochoty?
Dziś dekalog jest niepotrzebny , Bóg tez staje się w życiu zbędny...
Dokąd nas zaprowadzi droga?  jeśli nie mamy miejsca dla Boga?
Oby nie ogarnęła nas nagła trwoga....

"Dlaczego ludzie są ?"

Dlaczego ludzie są tacy fałszywi nie mają litości nad biedniejszymi.Ich twarze są dwulicowe. Jedno oblicze jest uśmiechnięte i nowe By zdobyć zaufanie a potem co się stanie?Potem uczuć się wyzbyli bo wszystko już zdobyli i już ne są tacy mili. Pieniądze i to co chcieli o chorych zapomnieli.W szpitalu ich zamknęli...twierdząc ,że oszaleli ..
Za darmo nie ma nic na tym Świecie altruisty nie znajdziecie.Dostaną jednak za swoje za krzywdy ludzkie i boje.Ile dajemy to wraca każdy dług swój tu spłaca.Jeśli dobrze czynimy nasze dobro mnożymy Ten kto sieje zamęt niech teraz już się trwoży.Bo nie uniknie go zwłaszcza surowy gniew Boży Drugie oblicze człowieka to z którym tak długo zwleka Jest niestety fałszywe i bardzo mocno zdradliwe.Szybko je poznajemy takiej osoby nie chcemy.Obgadają nas inni dopóki żyjemy Cokolwiek uczynisz biednemu choremu lub najmniejszemu Wróci szybciej niż myślisz.I Marzen o bogactwie swym nawet nie ziścisz Wspomnisz moje słowa lecz nic już nie zaczniesz od nowa.Fałszywe od zawsze były twoje słowa.Na nieszczęściu innych własnego nie zbudujesz szkoda ,że innych życie z premedytacją rujnujesz.

" Nie szukaj powodu . Szukaj sposobu

Nie mów nie mam czasu unikaj kłótni , hałasu
Szukaj sposobu by odwiedzić tych których kochasz.
Może kogoś zraniłeś ? i po nocach szlochasz ?
Nie szukaj powodu do złości niech uśmiech na twej twarzy zagości i niech w twym sercu będzie jak najwięcej Miłości.
Chcący szuka sposobu ten kto nie chce powodu...
Życzę Tobie i sobie abyśmy częściej szukali powodów do uśmiechu rozmów , miłych drobnych gestów ,spotkań. Zawsze znajdziemy powód wymówkę by czegoś nie zrobić to czasem wydaje się prostsze ale po chwili jeśli nam zależy znajdziemy sposób aby rozwiązać każda najtrudniejszą sytuacje :) zadzwonić do kogoś z kimś dawno nie rozmawialiśmy

"Prezenty Gwiazdkowe "

Jedni chcą tak wiele  ja tęsknię  za szarym kocim przyjacielem.

Chciałabym przytulić się do jego szarych uszek ile jeszcze czekać muszę.

On też pewnie tęskni i ma chorą kocią duszę.Każdy o czym innym marzy ,ja na cud aż się wydarzy.

Nie dla mnie drogie samochody ani  życie dla wygody.

Wystarczy by święta były skromne ale pełne zgody.

Nie potrzeba gwiazdki z Nieba ,może ktoś nawet nie ma na kawałek chleba.

Może ktoś  z biedy swoje łzy wylewa.

Ja nie chce mieć gór złota ,pereł też

Proszę przeczytaj ten mój skromny wiersz

"Miłość bywa niekochana"

Miłość bywa niekochana, kiedy mąż krzyczy i bije od rana.

kiedy chłopak od dziewczyny ucieka,trzymając się od niej z daleka.

A przecież nie musi  tak być, miłość to nie jest nic.

Popełniać błędy to nie jest wstyd . Ważne by przyznać się wybaczyć

mówiąc kocham cię, w zdrowiu i chorobie przeżyć wspólne dnie.

Spełniać razem marzenia nawet te niedospełnienia

Nawet pomilczeć i się pokłócić by moc potem do siebie  wrócić.

Wspólnie się pośmiać lub też posmucić.

A ulubiony utwór razem zanucić.

Życzenia"

Za oknem pierwsza gwiazdka lśni wypatruje ją i ty.

To jedna z magiczniejszej nocy, pełna radości i Bożej Mocy

Dzieci niecierpliwie wypatrują Mikołaja Świętego, aby przyniósł im chociaż coś bardzo drobnego. Chciałabym Życzyć Wam Przyjaciele aby tych trosk było niewiele, byśmy w długim zdrowiu byli i szczęśliwie sobie żyli. By nie było kłótni złości niech wokół dobro zagości, by nigdy nie zabrakło Nikomu Miłości.

Jeśli się na kogoś gniewasz, i po kątach łzy wylewasz, spróbuj zapomnieć to co złe, przytul mówiąc Kocham cie.

Wróg niech będzie przyjacielem,bo ich nigdy nie za wiele.

W Nowym roku Nowe Cele, niech się spełni Marzeń wiele.

Wiersz pisałam sama dedykuje go wszystkim i tym dalszym i tym bliskim

 

Maski "

czasem zakładamy maski choć zbieramy gromkie oklaski i mamy uśmiech na twarzy. Wewnątrz nikt nie wie co jest w naszej duszy czy znajdzie się ktoś kto lód rozkruszy coś co do głębi serca poruszy. Sama też ją zakładam i coraz częściej upadam ,nawet bliscy mnie nie znają chociaż nadal przy mnie trwają. mimo wielu wad kochają często boje się zranienia i ludzkiego odrzucenia. Choć w świecie tyle podłości pusty jest on bez miłości. chciałabym poznać człowieka który porostu na mnie poczeka. pozwoli bym zdjęła maskę i pokocha mnie na zawsze.

 

"Anioły"

Anioły istnieją nie tylko w Niebie zjawiają się cicho w każdej potrzebie. Dodają nam skrzydeł niespodziewanie wystarczy słowo i cud się stanie. Łzy w radość zamienią w mig to taki anielski trik . Anioły to przyjaciele, którzy są blisko i wiedzą o tobie niemal już wszystko nie ważne czy są daleko czy blisko. Dziękuje za to ze jesteście za wasz uśmiech i życzliwe serce. Dla was też pisze te piękne wiersze prosząc o modlitwę nic więcej nie chcę... Anioły to ludzie też wady mają ale niczego nie udawają bo wszystkie anioły mocno kochają bezinteresowną miłość oddają...

"Wakacje "

Kto by nie chciał wakacji pewnie wszyscy nie mam racji ?
Słonce się gdzieś podziało za chmury się schowało.
I trochę smutkiem powiało. " Do lata piechotą będę szła" ,choć ta zima nie była taka zła. Tęsknie za morza falami , i tak po ludzku za wami i dobrymi lodami. Za dobrym obiadem w " Kabaczku " za odpoczynkiem w leżaczku. Za zachodami słońca choć moja doba latem jest niewystarczająca. Za dobrą kawą na molo byśmy wypili ją w czworo. No i za Czarną Perłą inne puby przy nim bledną. Obyśmy długo żyli zawsze się tam zjawili i dobrze się bawili oraz ze sobą w zgodzie i z innymi byli.

" Święta Wielkiej Nocy "

Święta Wielkiej Nocy , Niech Bóg Każdą Rodzinę opieką otoczy. Zdrowia i sił nawet wtedy gdy trudno , uśmiechu i radości nawet wtedy gdy smutno. Spotkań Rodzinnych w atmosferze ciepła , by miłość nie tylko w te dni popłynęła z  serca.
Nie ważne ile posiadamy , ważne ile wartości w sobie samych mamy. ile dobrego słowa człowiekowi damy. Nie zapominajmy o wszystkich ,których bardzo kochamy... i ze przy jednym stole nadal się spotykamy ...

I o tych których kochamy jeszcze za mało przez których wiele zranień " zostało"

 

" Dlaczego milczysz :)?

Dlaczego milczysz nie wiem ? Wiec pisze zwyczajnie wierszem....
Może na Świat patrze sercem , nie muszę być obdarowana kwiatów wieńcem. Często w zamian nic nie chce. Nie lubię kłótni, niezgody szkoda na to zdrowia i naszej urody. Charaktery mamy podobne uparte i niezgodne a życia chwile są bardzo ulotne. Gniewanie na zawsze jest takie niemodne. Milczysz Ty wiec milczę i ja tylko co któremuś z Nas to da? Czasem bywam dobra czasem i ta zła. Bo nie ma ideałów wady mam także Ja..... na zawsze zołza twa.:)

 

" Kocham co oznacza to słowo"?

Często mówimy ,że wszystko kochamy czy jednak tych słów mocno nie nadużywamy? Kochamy góry i morze, gwiazdy na niebie i polarne zorze "

Łatwo mówić " kocham słowami o wiele trudniej wyrazić kocham czynami.

Słowo kocham łatwo napisać wierszu lub piosence bo mają poruszyć każde ludzkie serce.

Lecz ja pustego słowa dzisiaj słyszeć nie chce. Mówisz ,że mnie znasz tak tylko się Tobie wydaje ,jestem bardzo skryta i przed Tobą udaje. W świecie techniki jesteśmy tak naprawdę sami , wysyłamy obrazki bawiąc się uczuciami. Kompromis to ławka na której siedzimy Ty się posuniesz ja trochę i oboje się zmieścimy. Niestety to nie działa bo wciąż się kłócimy. Może to dwa światy którymi się różnimy. Czasem na to wszystko nie mam już swej siły.

Często słyszę kocham ciebie za : i zaczyna się wyliczanie a to wcale nie jest tak naprawdę kochanie....
Człowieka Kocha się w całości takim jakim jest nie trzeba dać prezentu wystarczy mały gest... doceńmy to ze drugi człowiek obok nas  ze jest. To miłości sens.

Wybaczenie "

 

Mam nadzieję,że kiedyś Mi wybaczysz nadal bardzo wiele dla mnie znaczysz. Nie ma ludzi bez wad inaczej nudny byłby ten Świat. Każdy popełnia błędy, czasem nie wiemy którędy mamy iść...

Jak w zgodzie ze sobą i innymi żyć. Czasem nie trzeba mówić nic wystarczy tylko albo aż zwyczajnie być....

Wystarczy mi Twój uśmiech i przyjaźni nić

Ulubiona piosenka i znów mogę żyć :) 

 

Listopad"

Listopadowy deszcz puka o szyby, delikatnie a w lesie rosną grzyby. Są dni ,kiedy nawet Mnie smutno ale bez jesieni było by trudno. Każda pora roku być musi. Nie każdy do uśmiechu się dziś zmusi. Brakuje słońca i szumu fal bijących o brzeg ,niedługo spadnie zimny mroźny śnieg. Do lata trzeba jeszcze zaczekać i czas na palce nawlekać... Ale wiosną  nagle  wyjdzie słonce piękne wesołe i bardzo gorące...

Brakuje Mi"

 

Brakuje Mi Twego uśmiechu szumu fal i chwili  oddechu

Oczu które nazwalam " diabelskimi" nie tylko dlatego ,że są czarnymi.

Tego gdy skradałeś się  po cichu gdy udawałam ze śpię na leżaku lub na kocyku.

Muszę przyznać ,że  mnie to bawiło nawet jeśli o zawał serca by mnie przyprawiło.

Było   mi naprawdę milo ,że to nasze spotkanie w taki sposób właśnie nam się przydarzylo

 Czy twój uśmiech ujrzę znów. Czasem nie trzeba zbyt wielu słów.

Ja wolę pomilczeć ty usiądź i mów wierzę ze los sprawi ze spotkamy się znów.

Brakuje mi fal bijących o brzeg wschodów słońca i głosu mew.

Ciepłego piasku i ukochanej plaży beztroskich myśli co jeszcze  się zdarzy.

Bo człowiek jest bogatszy jeśli ciągle marzy. Róbmy to nawet gdy będziemy starzy.

Brakuje Mi też tak po ludzku Ciebie dziękuje za  Twe wsparcie w każdej mojej potrzebie.

Dla Ciebie znajdę gwiazdę najpiękniejszą  na niebie...

 

Wybory"

Idą Idą na Wybory wszędzie słychać ludzkie spory
Każdy chwali swe walory. Po to przecież są wybory.
Twarze ładne uśmiechnięte dla wyborców na zachętę.
Potem już zapominają co wyborcom obiecają.
I z bilbordów w mig znikają.
Idzie Jadzia ,Waldek ,Krysia ale w ręce zamiast misia
Trzyma mocno swój długopis czarny zwykły lub cienkopis
By krzyżyka nikt nie zmazał wszak się często dziś tak zdarza.
My głosujmy na kobietę niewątpliwie ma zaletę.
Mądra , ładna uśmiechnięta no i walczy o zwierzęta niech to będzie główna puenta.
Zgierz dziś brudny zacofany i przez Zgierzan nielubiany.
Nawet tramwaj nam zabrali , a nic w zamian nam nie dali.
Nic w tym mieście się nie dzieje , na dodatek ubożeje
Drogi wszędzie są dziurawe a rozrywki mocno słabe.
Wszędzie schody i bariery czy ktoś wreszcie przejmie stery?
By kaleka wyszedł z domu by nie musiał po kryjomu
Zwiedzać dziurawego Miasta. Koniec z tym Ja mówię Basta.
Dajmy Szansę dziś Agnieszce ona ma dla wszystkich serce.

" Jesiennie "

Już Jesiennie się zrobiło szaro buro i niemiło. Liści na drzewach ubyło. Wiatr silny powiewa marzną nawet drzewa. Dni krótkie i szare , a słonce takie male. Deszcz puka o szyby coraz mocniej nie na niby.. I wtedy myślę sobie co ja teraz zrobię ? Smutna jest ta pora roku nie ma w niej uroku. O 15 jest po zmroku . Ludzie smutni przygnębieni w swych problemach zatopieni. Malo się też uśmiechają i tak łatwo się poddają ,bo nie wiedzą ile mają i ze sobą nie gadają. W swoich sercach pustkę mają. Potem szybko umierają i nic ze sobą nie zabierają. Jesień zmienna jest podobnie tez życie wykorzystaj zatem każdy nowy dzień należycie. Gdziekolwiek jesteś w Polsce w Londynie albo w Madrycie bo strasznie kruche jest nasze życie....

 

"Czy przyjażń istnieje"?

Nie wiem czy przyjaźń istnieje, tyle ostatnio złego się dzieje. Nie chce prezentów i kwiatów ,lecz byśmy byli z tych samych a nie różnych Światów. Wystarczy jedno złe słowo i przyjaźni nie można odbudować na nowo.
Przyjaźń sprowadza się dziś do Facebooka, znaleźć tego prawdziwego to nie lada sztuka. Przyjaciela poznajemy w biedzie lecz czy nigdy nie zawiedzie ? Przyjaciel nie doprowadza do łez , nie śmieję z porażek lub kiedy źle.
Nie zostawia bez pomocy kiedy najbardziej potrzebujesz nie mysli o sobie albo ,że właśnie wieczór jemu rujnujesz .
Dziś jestem smutna kiedy to pisze. Tobie i Sobie najprawdziwszego przyjaciela życzę...

 

"Zawsze ktoś odchodzi"

Zawsze ktoś odchodzi... Starsi jak i Młodzi.
Ważne są spotkania ,by potem było dużo wspominania.
Chwile bywają ulotne i delikatne niczym Motyle.
Kiedy ktoś umiera na płacz nam się zbiera.
Lecz pomyśl czy jak żył, nie traktowałeś go niczym pył. Bo zawsze przy Tobie był. Czy wypiłeś z Nim lub Nią jedną kawę?
Nie bo wtedy Twoje życie było zbyt ciekawe.
Ciągle coś się działo i czasu było mało..
Powiedziałeś " Jutro" wiec czemu jest Ci smutno.
"Jutro" Ciebie zaskoczyło bo Jego ani Jej nagle nie było...
Już nie usłyszysz uśmiechu ani spokojnego oddechu.
Nie powiesz ważnego słowa , bo nie urodzi się od Nowa.
Szanujmy tych co są z Nami kochajmy nie tylko słowami a nade wszystko czynami. Bo nagle możemy nie zdążyć i zostaniemy Sami.

"Przyjaciel  w Biedzie"

Przyjaciel to ten w " biedzie" co nagle nie zawiedzie, wysłucha coś szepnie do ucha nie z przymusu lecz chęci, ani nie też tylko gdy upał pokazuje słupek rtęci. Jest z Tobą gdy szaro , gdzie się podziałaś Wiaro w tego prawdziwego i nieśmiertelnego, który potrafi przejść z Tobą fale życia i nic przez Tobą nie ma do Ukrycia czy jeszcze nasza przyjaźń istnieje,bo Mnie się wydaje,że coraz bardziej maleje? Od Ciebie zależy czy Ocaleje...

 

"O Mamie"

Chociaż nie zawsze się rozumiemy i często ze sobą o coś żremy. Bo charaktery mamy te same ,bo znowu ktoś wkurzył nad ranem. Wiele burz i wichrów " naszym -życiu" ,-"choć czasem kocham Cię w ukryciu. Bo jesteś tak wciąż mocno zabiegana ,nigdy nie narzekasz ,że bolą cię kolana, zawsze uśmiechnięta kroczysz życie całe. Proszę Cię Mamo o jedno byś trochę zwolniła i przez chwilę dla Siebie pożyć zdążyła. Bo życie kruche i ulotne bierz przykład z motyla. On siada na łące i cieszy się wszystkim, poświecą uwagę przyjaciołom i bliskim.
Mamo ,życzę ci zdrowia bo jest najcenniejsze przyjmij te życzenia z serca najgorętsze pisane tym co umiem czyli własnym wierszem.

 

"Uczucia"

Uczucia lecz bez Maski to widok dziś rzadki. Ukrywane, bo zbyt mocno w dzisiejszym Świecie niechciane,przez ludzi deptane.Łzy to nic innego jak słowa ,ważne by próbować zaczynać wszystko od nowa. By je wyrażać szczerze muzyką i na papierze.Wtedy są autentyczne, romantyczne liryczne. Kiedy nagle kochamy serca nasze zmieniamy. Widzimy wszystko inaczej, wszystko nabiera znaczeń. Gdy mówisz kocham Mów szczerze ,bo ja w bajki nie wierzę. Pisze to całkiem szczerze. Nie wiem czemu właśnie Ty skradłeś wszystkie moje sny . Nie znam twego imienia nie żegnam się lecz do zobaczenia.

 

"Czasem Bywam"

 

Czasem bywam tajemnicza, czasem tez dość bojownicza. Pełno we mnie sprzeczności. Od smutku po radości . Dziś Blue Monday - Depresyjny poniedziałek , lecz mnie nie jest smutno wcale, nucę sobie coś stale:) Radość jest zaraźliwa ,trochę Zima nas tu trzyma. Niebawem Jednak nadejdzie wiosna zapachnie każda sosna ,zaśpiewają pięknie ptaki , zazielenia się iglaki.

 

"Zaufanie "

Zaufanie tracę gdy coś złego się stanie. U mnie trzeba zasłużyć sobie na nie.

Za darmo nikt mego zaufania nie dostanie drodzy Panowie i Panie.
Tylu ludzi zawiodło ich słowo gdzieś zwiodło, zraniło głęboko serce zbyt wielu przyjaciół dziś nie chce jedynie tych prawdziwych ,

wewnątrz mnie wciąż żywych. Nie ważna jest ilość lecz jakoś. Przyjaźni ze mną nie kupisz za '' coś". Dla jednych jestem dziwna i sztywna , cóż zostanę sobą i będę zwykła.. Wolę pić kawę zamiast wódki. Bo od niej mózg jest płytki i krótki...

 

"Śłowa"

 

Zastanówmy się nad słowami. Nie jesteśmy na tym Świecie sami .Słowa jak bumerang do nas wracają. Złe tylko ból sprawiają . Dobre smutek w radość zmieniają .Nie życz drugiemu czego ty sam nie chcesz , zamiast tego daj uśmiech i poprostu ciesz się . Ze żyjesz i masz zdrowie , bo możesz je stracić i już nigdy na oczy Świata tego nie zobaczyć.... Żyj dla innych za nic ,wtedy los ześle Ci o wiele więcej . Kochajmy ludzi wyłącznie sercem.

 

"Mama"

Mama wciąż taka sama,czasem roześmiana czasem zabiegana od wieczora rana. Chciałabym by była szczęśliwa, by nie wracała późnym wieczorem ledwie żywa,lecz by jakieś Ciekawe miejsce zwiedziła. By spotykała na swej drodze dobrych ludzi. Niech jutro piękny promień słońca ją zbudzi. Niech dobry Bóg ją zdrowiem obdarza , i wszystko co najlepsze niech w życiu mojej Mamy się zdarza. Mamo ten wiersz napisałam dla Ciebie ,niech spełni się marzenie,które w Twoim sercu drzemie.

 

"Róża "

Róża kolce ma czasem tak jak ja.
delikatna lub zmysłowa
piękna zarówno czerwona jak i różowa.
urodę w płatkach swych chowa.
Róża jest bardzo do mnie podobna ,
zna swoją wartość lecz zawsze jest skromna.
Nie wszyscy widzą w róży jej wnętrze a ono w niej jest zawsze najgłębsze.

 

"Nie wiem"

Nie wiem czy przyjaźń istnieje, tyle ostatnio złego się dzieje. Nie chce prezentów i kwiatów ,lecz byśmy byli z tych samych a nie różnych Światów. Wystarczy jedno złe słowo i przyjaźni nie można odbudować na nowo.

Przyjaźń sprowadza się dziś do Facebooka, znaleźć tego prawdziwego to nie lada sztuka. Przyjaciela poznajemy w biedzie lecz czy nigdy nie zawiedzie ? Przyjaciel nie doprowadza do łez , nie smieje z porażek lub kiedy źle.

Nie zostawia bez pomocy kiedy najbardziej potrzebujesz nie mysli o sobie albo ,że własnie wieczór jemu rujnujesz .

Dziś jestem smutna kiedy to pisze. Tobie i Sobie najprawdziwszego przyjaciela życze...

Łza łzę goni

Łza,łzę goni moknę w słonej toni. Milion pytań dlaczego czy jeszcze spotka mnie coś dobrego? Czy wciąz niezrozumienie, a nawet lekceważenie. Czy zdążę spełnić choć jedno marzenie? Jedni mają tak prosto a inni pod górkę, dla jednych życie wesołe dla innych tak smutne. Miłość i duma zawsze idą w parze ciekawe co silniejsze we mnie się okaże? Milczenie to próba dla siebie samego, pozwala zrozumieć coś bardzo ważnego. Pomimo,że trudne i kruche bywa ludzkie życie, chce je przeżyć godnie w skromności i zachwycie.


Co mi w duszy Gra

 

 

Muzyka czym jest , czy można znaleźć w niej sens? Słucham jej gdy słonce świeci i pada deszcz. Wtedy oczy zamykam i doświadczenia zdobywam. Piosenka musi mieć duszę innej nutki nie ruszę. bo się do tego nie zmuszę.

Muzyka dotyka od wnętrza wtedy jest najpiękniejsza kiedy łza płynie po twarzy o takiej Każdy  artysta marzy . 

Muzyka 

 

Słucham muzyki lecz nie cieszy mnie takie ponure stały się dnie.
Piosenki te same nic się nie zmieniły choć zwykłe czwartki innymi były.
Radosne pogodne trochę tajemnicze nie wiem czy powinnam lecz na cud liczę ze kiedyś znowu będą niech to będzie końcem i puentą.
Może do przemyśleń zachętą. 
Radio sentymentalne inne niż wszystkie im słucham go dłużej tym staje się bliższe.
Mam małe marzenie by było po staremu by nikt nie wyrządzał krzywdy drugiemu. 
Muzyka nie dzieli dzięki niej stajemy się wrażliwsi i bardziej weseli.
I choć daleko mi do księżniczki na jedną małą chwilę wtedy się nią stałam choć nigdy nawet swojego królestwa nie miałam.

 

" Miłość "

 

Miłość jest wtedy gdy jest do końca

gdy o nią dbamy jest nie umierająca.

łatwo ją zepsuć trudniej naprawić 

czasem miłoścą możemy zabic.

przychodzi nagle stoi za drzwiami

wtedy gdy jej się nie spodziewamy 

bo często słyszy

"chcemy być sami"

mówione szeptem całymi dniami

ona wie lepiej kiedy si zjawić 

by poranione serce naprawić.

 

"Nie mów nic"

 

Nie mów nic spróbuj być

obok blisko to niby niewiele

A dla mnie wszystko.

Nie jest łatwo ze mną wiem

w ciągu dnia ani przed snem.

Choć czasem tak mocno poplątana, wcale nie lubię być wtedy sama.

chciałabym zasnąć w twoich ramionach

być małym diamentem w twych ludzkich dłoniach

za złość przepraszam i smutek też

Szlifuj mnie tak jak ty tego chcesz.

 

"Przyjaciel"

 

Przyjaciel niech będzie na zawsze choć wcale to nie jest łatwe.

Niech wytrze łzę kiedy trzeba, da dach nad głowa i kawałek chleba.

Niech nie pyta zbyt wiele wystarczy ,że jest i podaruje tobie ten mały gest.

Przyjaciel nie z internetu ani facebooka takiego znaleźć to wielka sztuka.

Kto tylko potrafi niech go sercem szuka...

 

" Chwila"

 

Chwila wystarczy i już nas nie ma

lecz czy idziemy tam prosto do nieba?

czy o nic martwić się już tam nie trzeba?

Jak tam jest czy też świeci słonce czy pada deszcz?

Pytań tak wiele a odpowiedzi brak.

Jedno jest pewne równie piękny tamten Świat.

Bez zmartwień i trosk tam każdy człowieczy los.

zielona trawa,kwiaty pełne łąk, przeleci motylek i mały bąk.

Widzę tam ciebie wujku Isztvanie twój uśmiech w mym sercu

Na zawsze zostanie"

 

" Dziecko"

 

Każdy coś z dziecka ma

nawet ja choć pewnie myślisz,że jestem ta zła.

będę nim zawsze czy chcesz tego czy nie

nocą i we dnie.

choć nie przyznaje to bez ciebie jest mi źle.

nigdy nie zapomnę cię

Jestem jaka jestem , zawsze masz w moim sercu miejsce."

 

" Kiedy"

 

Kiedy smutno ci jest to najlepiej napisz wiersz

taki zwyczajny i prosty , wcale nie musi być on podniosły

wyraż w nim to co cię nurtuje co w drugim człowieku cię denerwuje

szczerość tak mało jej dziś patrzymy komuś w oczy a potem nic

gdzie podział się dawny błysk?

technika gubi człowieka, coś na palce nawleka i czeka

Tak mało teraz szczerego uśmiechu tak mało człowieka w drugim człowieku

to boli zwłaszcza mnie bo w dzisiejszym podłym świecie tak czasem mi źle

i że każdy tak mało potrafi zrozumieć mnie

Przyjaciół kilku wolę mieć niż facebokową całą sieć

 

" Dla Mamy"

 

Dziś święto mają nasze mamy ,powiedzmy im jak je kochamy . Czasem chcemy mieć swoje własne zdanie, ale mama zawsze mamą zostanie  Zrobi coś dobrego czasem jest od wszystkiego. Mama jest jedyna na świecie nie ważne czy tego chcecie. Moim prezentem niech będzie ten wiersz przeczytaj go Mamo  tyle razy ile chcesz.  Niech spełnią się Twoje  marzenia nawet te bardzo trudne do wypełnienia. Rób zawsze co dyktuje twoje serce w moim życiu zawsze będzie Dla Ciebie też miejsce.

 

" Smutno"

 

Smutno mi jest ...

 czy wiedzieć chcesz ?

z oczu płyną łzy...

bo nie poszło mi... tak jak chciałam , ale próbowałam.

ciężko przyjąć porażki smak ale może musiało być tak...

niech miłe wspomnienia w sercu zostaną a kiedy obudzę się jutro rano. 

wszystko niby będzie tak samo.

Jedynie kawa będzie miała inny smak.

od tamtej sobotniej, jak  chwili ulotnej.

 

" Uśmiech"

 

Uśmiech mało kosztuje a czasem kogoś ratuje:) tyle smutku na świecie nawet nie wiecie jak to pomaga wiec pozostaje jedyna rada śmiej się wśród ludzi płacz tylko w ukryciu ciesz się z drobnostek, które masz w życiu. Nie marudź i nie narzekaj lecz swoją dobroć na palce nawlekaj:) Bądź przyjacielem takim prawdziwym nie na sekundę i takim na niby bądź zawsze przy mnie gdy cię potrzebuje a ja się wtedy mocno przytulę...

 

" Kim dla ciebie jestem"?

 

Kim dla ciebie jestem. Czy choć trochę kimś ważnym czy tylko powietrzem? Słowo przyjaciel to odpowiedzialność ale jeśli jest prawdziwy to też ogromna radość. Nie pieniądze są ważne nie chciwość i zazdrość Być tu i teraz dać innym szczęście i radość. Przytulić kiedy trzeba byśmy tu mogli odczuć już kawałek nieba. Nie trzeba słów można milczeć i być dla przyjaciela przyjacielem być. Tłumaczysz takie czasy lecz czy warto żyć wyłącznie dla kasy? Zatrzymaj się i pomyśl choć raz pieniądze zostaną a nie będzie tu nas.. Wtedy zdobyłeś mnie sercem chce być był taki jak byłeś Nie teraz jakim jesteś. wiesz jak mnie odnaleźć w szybkości tego Świata Nie chce stracić przyjaźni, która trwała przez lata.

 

" Być"

 

Być to o wiele ważniejsze niż mieć wystarczy chcieć . Prawdziwy przyjaciel wie,że i jest na dobre i złe. wystarczy mały gest a znów weselej jest, bo widzisz głębszy sens. Nawet jeśli jesteś daleko choćby za górą i rzeką nie ma nic niemożliwego aby zobaczyć się w jednym z ukochanych miejsc wtedy znów życie ma sens i można dalej biec.
 

Dobra lub zła 

 

Miłość niech zawsze trwa ta dobra nie ta zła. Niech kwitnie każdego dnia. Kochajmy miejsca ludzi niech zawsze się w nas miłość budzi. Niech Walentynki trwają cały rok , pamiętajmy o uśmiechu i głębokim oddechu. Obyśmy byli szczęśliwi zawsze nie tylko dziś. Warto codziennie wstać i żyć.

 

"Zła"

 

Kiedy jestem zła wolę być jak mgła.

Wtedy lepiej napisać wiersz albo schować się w cień..

czasem lepiej nie mówić nic , czasem schować się w swoje łzy

każdy ma takie dni a wtedy nie rozumie nikt.

Ważne jest by żyć i nie żałować nic ,a kochając schować nieśmiałość i wstyd.

przytulić się poprostu być

Nic więcej na zawsze skradłeś moje serce.

Czasami......

 

Czasami zbiera się na deszcz czasami robisz coś co nie zawsze chcesz...

Czasami czekasz na cud by wydarzyć się mógł a to może tylko Bóg

Czasami więcej życzyć chcesz właśnie o tym jest ten wiersz

Ciesz się drobiazgami i małymi chwilami tym że znowu otworzysz oczy

Nigdy nie wiesz jak bardzo życie cię zaskoczy

jak niezwykłą drogą się potoczy

Każdy człowiek jest darem dla drugiego nie rańmy nigdy człowieka drugiego

Szanujmy każdego biednego i bogatego

Czasami się tak  udaje wtedy  bezwarunkowa miłość rodzi się i powstaje.

dla ciebie jest ten wiersz dopowiedz resztę w sercu to co chcesz...

 

Miłość cd 

 

Miłość  długo na nią czekam może ja prześpię bo uciekam z jednej strony tak bym tego chciała leczy czy zdarzy się cud bym jego miłość miała zbyt prosta czasami i skromna tez bywam uczucia te najskrytsze w głębi serca ukrywam:(lecz wierzyć  zostaje w modlitwy tej sile ze zjawi się piękne uczucie prawdziwe..

 

Życie 
 

Zycie to taka cicha melodia , nie przewidzimy tego co nas spotka .raz bywa lepiej i usmiech nie znika nam z twarzy bo wszystko sie darzy
innym łzy płyna niczym kałuże lecz czy mozna sie smucic duzej  ?
pokonac wszysto by było lepiej by zawsze ktos był dumny z ciebie
 jesli kochac to tak jakby nigdy nie skonczył sie swiat.

 

Promyk
 

promyk zapukał dzis pod me okno zostawił usmiech kwiaty nie zmokną .

Odrazu zycie we mnie wstepuje jestem jak wrozka bo juz czaruje przyjaciel mowi jestem wspaniała tylko dlaczego jestem wciaż sama:)znajdzie przeciez ten twoj jedyny nie popadnij jednak w zycia rutyny:)

 

Aniele..

 

Gdzie jesteś mój aniele czy chce nazbyt wiele chce tylko być szczęśliwa a anioł wszędzie bywa chce być poleciał do nieba nie po kawałek chleba lecz po tego jedynego gdzieś w mych snach wymarzonego..

 

Pieniądze..

 

 marzenia nasze nam sie spełniaja ubodzy duchem co ich nie mają dążą do żadzy ale pieniądza on tylko zycie ciagle  im zmąca. nie to jednak w zyciu jest najcenniejsze lecz madrosc serca , bogate wnetrze zdrowia nigdy niczym nie kupisz uwazaj zatem bo szybko sie zgubisz pieniadz rujnuje miłosc buduje jej niczym sie nigdy bowiem nie kupuje...


Przyjaciel 

 

Przyjaciel jest na zawsze po policzku cię głaszcze przytuli kiedy trzeba

Przyjażń wolno dojrzewa najlepsza ponoć jest w biedzie kiedy nam się niewiedzie

Gdy nazbyt smutno i szaro pomyslisz co z przyjazni zostało...

Zostanie zazwyczaj ten jeden zwany twym przyjacielem zabierze ze sobą do kina wszystko z tobą przetrzyma.

Wysłucha co ciebie dręczy bo się nigdy nie męczy taki przyjaciel to skarb na wiele tysięcy lat...

 

Zmrok..

 

Zmrok za okami już wieczór się zbliża tuż tuż.

słonca już dawno nie ma ziewać nam się zachciewa.

Kawy by  się przydało  wypiłam jedną to mało.:)

Jeszcze spać się nie kładę wytrzymam  przecież dam radę

Muzyki sobie posłucham, herbatę ciepłą podmucham.

Może coś jeszcze napisze lubie tę wieczorną cisze:)

 

Serce...

 

Serce każdy z nas je ma bije nam w rytmie do życia budzi

bywa niczym głaz u wielu ludzi

u tych wrażliwych pęka na poł

tak trudno kochać gdy ktoś zrani znow.

Gdy sie przytulisz usłyszysz serca głos

zaufaj pokochaj niech odmieni się los.

 

Tata 

 

Słowo tata banalne i proste 

wypowiem je szybko jak tylko urosnę

Tata jest po to by wziął na kolana

i wtedy kiedy źle przytulał do rana

Wysłuchał doradził lecz nie był surowy 

a zawsze w obronie mej stanąć gotowy

by kochał mnie za to ze jestem 

choć czasem niedobrym ale jego dzieckiem

by jego miłość nigdy się nie skonczyła

by zadna ludzka złość nas nigdy nie rozłączyła

Nic ty dać nie mogę oprócz tego wiersza moja miłość do ciebie

jest prawdziwa najszczersza 

 

Miłość...

 

Na miłość czekam ale czy sie uda:( długa do niej droga a bardzo trudna...

powiedziec kocham łatwo i prosto letem jesienią zimą czy wiosną 

Ale czynami ją udowodnić mało kto jest to w stanie zrobic...

brakuje ciepła dobrego słowa uczucia swoje dzis w sercu chowam kiedys mowiłam byłam otwarta teraz jak skała z uczuć obdarta

jak sopel lodu bo sie zraziłam kiedys w prawdziwą miłość wierzyłam 

nadal chciałabym kochać nad zycie

czy wy w prawdziwą miłość wierzycie

taką po grób co nieśmiertelna 

co jak pies swemu panu jest wierna...

 

Samotność...

 

Samotność każdy ją przeżywa czasem bywa upierdliwa....

czasem potrzebna wręcz dobrotliwa wtedy cisza na mnie spływa 

mogę wtedy pisać wiersze spisać co w nich najważniejsze

Zakryć serca swego ranę ukryć to co jest nieznane..

zapomniałeś o mnie już przyjacielu do mnie wróć:(

Zostały mi miłe wspomnienia gdy do nich wracam usmiecham się lecz one powoli odchodzą w cień

nauczyłeś mnie śpiewania i du ludzi uśmiechania

w karaoke zakochałam się szkoda ze juz nie ma cie....

czekam samotność na palce nawlekam....


Ustronie Morskie

Kazdy swe ulubione miejsce ma 

uwierzcie takie ukochane mam i ja:)

Ustronie lecz nie to w Górach

Morskie nad morzem gdy myśle o nim szybuje jak w chmurach

tam cisza i spokoj wśrod ludzi i nikt tam się nie smuci

myzyka zewsząd płynie bo z karaoke słynie...

Czarna Perła została ot kawiarenka mała tam z serca sobie spiewam cichutko szumią drzewa 

uśmiech za uśmiech mi oddajecie i zawsze jedną piosenkę wciąż chcecie

jeszcze się tam zagiel bieli :))

wszak chłopcy gdzies tam mi odpłyneli:)

ale są ci co słuchać by chcieli 

może się w koncu któryś ośmieli:)

ustronie zawsze będę kochała 

a ze spiewania radość czerpała

kiedys marzenia moje sie spełnią aby zaśpiewać na dużej scenie dam innym siłę i łez ukojenie...

 

Anioł Stróż

 

Każdy w swym zyciu anioła ma powiem wam cicho ,że mam i ja .

A kto nim jest?

Nie powiem ci pomyś a może jesteś nim ty..

Kiedy ci smutno przytuli cie

otrze z twych oczu niejedną łzę 

przytuli tak mocno az braknie sił

jest tuż przy mnie sprawia cud bym zył

siada tuż obok i pyta mnie czemu tak bardzo ci w życiu źle 

nie smuć się skarbie masz przecież mnie 

ja już od zawsze tak kocham cie

pod swoje skrzydła opiekuncze cię schowam

i inne anioły do ciebie zawołam

o co poprosisz dostaniesz wreszcie

bo  wazne dla mnie jest twoje szczeście...

 

Deszcz  

 

Deszcz jesienny o szyby dzwoni...

smutny w swej szklanej tonii..

Kap kap kropelka leci 

zabrakło na dworze dziś dzieci..

Slonko spać się położyło niebo tu się zachmurzyło...

cicho i błogo  wszyscy pospać mogą.

Deszcz bywa potrzebny nawet latem.

On jest też naszym Bratem

 

Gwiazdy 

 

Gwiazdy wcale nie są gwiazdami taimi jakie z kolorowych gazet znamy:)

zwyczajni są jak wszyscy ludzie na scenie w teatrze wiele godzin w trudzie...

zmęczeni nie wyspani na brawa czekają lecz w nagrode za to obelgi dostają.

Wierzymy w to co Gazeta nam sprzeda a sława tez często rowna się bieda

Nim sławy szczyt osiągnie piosenkarz czy aktor ile lat trudu poswieci musi  zaś na to..

Są znami przez dziennikachy i fanów lubiani

wystarczy ich poznać przez choćby chwileczkę by ich polubić więcej niż troszeczkę.

Uśmiechają się tak samo i do mamy mówią mamo:)

Spojrz na nich    sercem nie tylko oczami 

oni są dla nas ludzi poprostu gwiazdami..

wolą zyc  i w tłum się wbić

Zwyczajnie zjeść lody i wypić szklankę wody 

 

Płacz

 

Kap kap płyną łzy płacze świat za nim ty

okradłaś mnie dlaczego ??

czy zrobiłam ci coś złego..

Z tego co miałam najcenniejszego 

Matkę Bożą mi zabrałaś i jak kat nade mną stałaś..

Już nie budzi mnie co rano a ja twarz mam zapłakaną 

Gdzie jej szukac sama nie wiem

ona patrzy na mnie w niebie...

zwróć mi ją jeśli masz serce nie chce od ciebie nic więcej..

Od mej cioci ją dostałam po niej pamiątkę tę miałam

 

Muzyka Marcina

 

Bez muzyki  bywa smutno gdy coś gra nam nie jest nudno

Albo z Zetki albo z płyty zaraz humor wyśmienity

Jeden woli na wesoło wtedy wspolnie robi koło 

inny lubi coś smutnego dla każdego coś miłego 

Wojciechowski do Zet wraca niczym wybuchowa raca.

Cieszą się starzy i młodzi wszystkim on życie osłodzi 

Naleśniki zaserwuje i muzykę nam zgotuje

 

Dla mojej Damy*- suni 

 

Jesteś już w psim niebie smutno mi bez ciebie:(

Nikt już nie zaszczeka droga do ciebie daleka

Jutro tez świeczkę ci zapalę w mym sercu będziesz stale 

Nad morze ze mną jechałaś i w fale się wpatrywałaś

Wreszcie nam zaufałaś 

wierzę ,że tam się spotkamy to dla Pamięci Mej damy*

Tam jesteś teraz szcześliwa w mej pamięci jesteś jak żywa.

 

O Dziadku 


Odszedłeś dziadku dla mnie za wcześnie , dbałeś o ogród i o czereśnie.

Wstawałeś rano nawet bardzo wcześnie..

Gdy patrze na pomnik lecą mi łzy czy w niebie dziadku jest dobrze ci??

Tak bardzo chciałeś bym była szcześliwa znalazła kogoś i się ozeniła 

Obiecałam ci to alem nie zdązyła:(

Wiem ze czuwasz nade mną kazdego dnia

martwisz się gdy jestem chora albo zła..

Ja też o tobie zawsze będę pamiętała 

Nawet kiedy zasne i już będę spała..

Zawsze w swoim sercu będę ciebie miała...

spij w wiecznym śnie

i spokojem otul mnie.....

 

Wiosna...

 

Niebawem będzie już wiosna

pełna kolorów radosna

wszystko do życia się obudzi znów na ulicy tłum ludzi

gdzieś usłyszysz słowika i konia co w galopie bryka

pojawią się pierwsze promienie spełni się twoje marzenie

 

Gdy zamykam oczy...

 

Gdy zamykam oczy świat jest bardziej uroczy

czuje ciepłe promienie to dla mej duszy natchnienie

wiatr rozwiewa mi włosy marze jak potoczą się me losy

Szum morza słyszę w oddali lekko dotykam się fali

słonej wody próbuje lecz w niej nie zanurkuje

wychodzę z fal pojawiasz się ty nie gniewasz się nie jesteś zły.

Chciałabym cofnąć czas i radosnych widzieć nas.

 

Bezdomniaki

 

w schronisku mieszkają psy latami ...

czekają na ciebie za kratami

ktoś je Kiedyś kochał gdy były chore ratował

nagle już niepotrzebne wyrzucił jak stare meble oddał je do schroniska i wszystkie smutne te psiska

myślą wróci zostawił na chwile czekają rok dwa i tyle

aż umierają z tęsknoty nie mając na nic ochoty...

Możesz je stąd uratować jednemu dom podarować przytulić wziąć na kolana by miały znów swego pana.

on da ci swą miłość jak umie patrzy jak w obraz rozumnie nie kupuj psa rasowego uratuj schroniskowego

położy głowę na twoim kolanie i na zawsze przyjacielem twym zostanie

Gdyby mówić umiały tak by ci powiedziały:

nasze oczy są smutne zapłakane wszystkie jesteśmy tułaczką zaniedbane

wypatrujemy ciebie niczym gwiazdy na niebie

byś przyszedł do schroniska i obejrzał nas z bliska

Nigdy nas nie porzucaj nie krzycz i nie zasmucaj

my nie chcemy zbyt wiele

spacer z tobą w niedzielę , posłanie i codzienne głaskanie

Zajrzyj do schroniska zanim odejdą staruszki  daj im też szczęścia okruszki......

 

Tolerancja

 

Czy mulat czy murzyn na szacunek zasłużył

Tolerancja czy ją mamy ?

dlaczego więc  ludźmi pomiatamy?

Każdy z nas jest inny i nie jest temu winny

Mamy różny kolor skóry dany nam od natury

mamy inne wyznania i tyle innym do przekazania

czasem kochamy inaczej bo miłość ma wiele znaczeń

dlaczego nie mówimy o tym co nas boli otwarcie

lecz walczymy jedni z drugimi zażarcie

kochaj bliźniego swego jak siebie samego nie rańmy zatem człowieka drugiego

Kto jest bez winy niech rzuci kamień złość lepiej w dobro zamień

Nie wytykaj innych palcami jakby byli odmieńcami.

Przykre słowa budzą złość nie chce tego zatem dość


o mnie

 

jaka jestem nie wiem sama czasem bywam pogmatwana czasem kluje tak jak róża czasem wszystko tak mnie wzrusza kiedyś byłam zakochana już zabliźniła się ta rana marze czasem o sukience o podróżny niczym więcej

i by ktoś pokochał szczerze mimo wszystko w miłość wierze.

 

Mało a jednak dużo..

 

Może czasem wstyd ze mam mało albo nic

widocznie tak musi być

pieniądze szczęścia nie dają choć są tacy co je kochają i szybko potem wydają

choć nie kupię czerwonej sukienki to mam inne kobiece wdzięki

bogactwo serca i duszy tego nic nie skruszy

i mej wrażliwości choć bywa też ona powodem mojej  złości

nie ważne ile mamy ile posiadamy

lecz czy naprawdę innych kochamy.

Może jestem dla ciebie zbyt biedna

i wszystko ci rujnuje bo do ciebie zwyczajnie nie pasuje

wcale nie jestem materialistką drugiemu człowiekowi oddała bym wszystko.

dziękuje ci za wszystko ze mogłam być blisko

 

Smutno mi.....

 

Czasem smutno mi z oczu lecą łzy

nie pytaj czemu nie odpowiem ci

nikt mnie nie potrzebuje sama ze sobą się snuje

wewnątrz się buntuje

aż we mnie się gotuje

nikt nie wie jak się czuje każdy tylko udaje

jak się czujesz kochanie

a to tylko udawanie

sen nigdy prawdą się nie stanie.

Siostry Andrzejewskie | Strona domowa Dominiki i Dagmary - Wiersze 
Dominika i Dagmara Andrzejewskie 2013 ®